Bize Yazın

info@sngkalite.com.tr

Bizi Arayın

0 533 558 38 28

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi

ISO/IEC 20000 Bilgi Teknolojileri hizmetlerine dayanan, dünyanın hangi bölgesinden veya hangi sektörden olursa olsun büyük küçük tüm kuruluşlar için geçerli olan uluslararası standarttır. Bu standart bilgi teknolojileri üzerine yoğunlaşmış bir hizmet yönetimi sistemimin planlanması, kurulması, yönetilmesi, izlenmesi, gözden geçirilmesi, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için gereken şartları belirtmektedir.


ISO/IEC 20000 en iyi uygulamalarının ve yönetim süreçlerinin tanımlandığı ve açıklandığı ITIL (Information Technology Infrastructure Library – Bilgi Teknolojisi Altyapı Kütüphanesi) çalışmalarına dayanan bir standarttır. İş dünyasının giderek Bilgi Teknolojilerine bağımlı hale gelmesi ve Bilgi Teknoloji hizmetlerinin giderek karmaşık bir hal alması sebebiyle bu yönetim sistemine duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.
 

ISO/IEC 20000 tüm şirketlerin itibarına gerçek bir katkı sağlar. Maliyet azaltıcı ve tüm müşterilere yönelik olan güvenilir bir bilgi teknolojileri hizmet yönetimine yönelik ispat sağlar. Bilgi Teknolojileri hizmetinizin kalitesini ve güvenilirliğini göstermesinin yanında çalışanlarınızın motivasyonunu arttırır.

Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetimi şu kapsamları içermektedir;


Bilgi teknolojisi hizmetlerini çalışır durumda tutmak,
Bilgi teknolojisi maliyetlerini optimize etmek,
Bilgi teknolojisi risklerini ve karmaşıklığını yönetmek,
Yasal ve düzenleyici şartlara uygunluğu sağlamak,
Daha büyük boyutlardaki değişiklikleri yönetmek,
Bilgi teknolojisi hizmetlerini iş ihtiyaçlarına göre kullanmak.

SNG KALİTE BELGELENDİRME EĞİTİM VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ

 GSM: 0533 558 38 28  info@sngkalite.com.tr